Stojak na opony i pokrowce samochodowe dla każdego miłośnika motoryzacji

Jak każdy miłośnik motoryzacji, dbamy o swój samochód oraz o miejsce, w którym go trzymamy. Często inwestujemy w różnego rodzaju akcesoria, które zabezpieczą nasze auto przed czynnikami zewnętrznymi oraz pomogą utrzymać nam porządek w garażu. Na rynku motoryzacyjnym istnieje szeroka gama produktów przeznaczonych dla naszych aut. Różnią się one między innymi materiałem, z jakiego zostały wykonane, rozmiarem, jakością i ceną. Do najbardziej popularnych i praktycznych akcesoriów, które warto posiadać, należą:

  • stojak na opony;
  • pokrowce samochodowe.

Stojak na opony to porządek w garażu.

Stojak na opony to bardzo przydatna rzecz nie tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym, ale również w naszym garażu czy piwnicy. Pozwala on zachować porządek oraz sprawia, że koła się nie zniekształcą i nie będą narażone na wilgoć. Kolejną zaletą jest to, iż zaoszczędzimy dużo miejsca i koła naszego samochodu, spokojnie doleżą do kolejnego sezonu (letniego lub zimowego) bez zbędnego przekładania ich z kąta w kąt. Stojaki są najczęściej wykonane z dobrych jakościowo materiałów, są łatwe do zainstalowania oraz są stabilne, dzięki czemu mamy pewność, iż się nie wywrócą. W sklepach możemy spotkać się zarówno ze stojakami stojącymi i wiszącymi, od mniejszej ilości kół do większej (najbardziej popularne to stojaki na 4-8 kół), z przegródkami lub bez. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Pokrowce jako ochrona samochodu.

Posiadając samochód, lubimy jak, jest on czysty i zadbany. Nie tylko kupujemy środki, które chronią i czyszczą nasze auto, ale coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju pokrowce samochodowe. Do najczęściej stosowanych, należą:

  • pokrowce na całe samochody;
  • pokrowce ochronne na szyby i dach;
  • pokrowce przeciwszronowe i przeciwsłoneczne;
  • pokrowce na przednie siedzenia;
  • pokrowce na tylną kanapę;
  • pokrowce na koła;
  • pokrowce ochronne do przewozu psa w bagażniku.

Pokrowce na całe samochody sporządzone są z wodoodpornego materiału i chronią je przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, wilgocią, kurzem czy odchodami ptaków. Produkt ten chroni nasze auto od kół po dach.

Pokrowce ochronne na szyby i dach charakteryzują się nieprzemakalnością, paroprzepuszczalnością, obijają większość promieni słonecznych oraz chronią szyby i zamki przed zamrożeniem. Podobne właściwości posiadają pokrowce przeciwszronowe i przeciwsłoneczne, dzięki nim nie musimy się już martwić skrobaniem szyb, czy zamarzniętym zamkiem.

Pokrowce na przednie siedzenia i tylną kanapę chronią je przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, sierścią oraz kurzem. Dodatkowym plusem jest fakt, iż można je wyprać w pralce. Pokrowce na siedzenia to nie tylko ochrona, ale również efektowny wygląd.

Jeżeli nie posiadamy stojaków na koła, to koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiednie pokrowce. Pozwolą one zabezpieczyć koła sezonowe lub zapasowe przed zabrudzeniami, zniekształceniami i, jeżeli koła mają alufelgi, przed zarysowaniami. Pokrowce te powstają z materiałów, które bez problemu można prać w pralce.

Jeżeli mamy w domu pupila i często podróżujemy, to warto zastanowić się nad kupnem pokrowca do przewozu psa w bagażniku. Dzięki niemu unikniemy „nierównej walki” z czyszczeniem psiej sierści, ochronimy tapicerkę przed obłoceniem i zarysowaniami. Przedmiot ten powstał z materiału łatwego do czyszczenia. Charakteryzuje go również prostota użytkowania.

Dokonując wyboru akcesoriów, powinnyśmy skoncentrować się na jakości danego produktu. Zachęcająca niska cena nie zapewni nam, że produkt spełni swoje ochronne właściwości, a wręcz przeciwnie, może jeszcze zaszkodzić.