Prezent dla fanów motoryzacji – co wybrać?

Pasjonaci motoryzacji są z natury skrupulatni i wybredni w swoich przyzwyczajeniach. Dlatego wybór odpowiedniego dla nich prezentu – czy to na święta lub inne wydarzenie jak urodziny albo Dzień Ojca – jest nie lada wyzwaniem. Jednak może być zupełnie inaczej – prezent dla fanów motoryzacji może być łatwy i przyjemny, o ile rozważy się poniższe propozycje.

Mawia się, że dobry prezent to taki, który obdarowywany by chciał, ale nigdy nie kupiłby go sobie. Coś w tym jest. Jednak odpowiedni prezent dla fanów motoryzacji może być różny – kiepski, dobry, porządny i niezwykły. Plus wybierania podarunku jest taki, że obdarowywany to ktoś, kto kocha samochody, więc wystarczy dopasować prezent do jego motoryzacyjnej pasji.

Gadżety dla fanów motoryzacji – oczekiwania a rzeczywistość

W sklepach i marketach pełno jest mniejszych i większych drobiazgów. Korek do butelki w kształcie drążka zmiany biegów, skarpetki z motywami samochodowymi, multitoole, koszulki z napisami, breloczki, poduszki, myjki z wełny merino (sic!), kubki, obrazy w oprawach, rękawiczki do jazdy i wiele, wiele innych.

Robione masowo w Azji, ale często personalizowane. Cóż, odpowiedni prezent dla fanów motoryzacji nie powinien mieć jednak marketowego lub bazarkowego charakteru. Nie, nie i jeszcze raz nie. To są gadżety bez żadnego potencjału. Jednym z najgorszych z tego rodzaju gadżetów to durne kapcie w postaci pojazdów. Są obciążone uczuciowo – nie dość, że wypada je nosić, bo podarowała je matka, żona lub kochanka, to w dodatku wyglądają koszmarnie. W sumie są jeszcze samochodowe ekspresy do kawy – tak, doskonały prezent, jeśli ktoś ma niecne zamiary.

Bezpieczny prezent dla fanów motoryzacji

Coś więcej niż gadżet, czyli dobre prezenty, bo praktyczne

Inną kategorią podarunków są te z rodzaju bezpiecznych łamane przez porządne i dobre. Często tego rodzaju prezenty dla fanów motoryzacji mają charakter praktyczny, lecz niekoniecznie potencjał w innym wymiarze. Zaletą tego typu prezentów często jest to, że nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Może to być np. porządna gałka do zmiany biegów – odpowiednio obciążona i zdobiona, uniwersalny klucz nasadowy – solidny i przydatny, akuratny zestaw narzędzi – nierzadko drogi, faceci i pasjonaci motoryzacji nigdy nie stwierdzą, że mają ich zbyt mało.

Sprzątanie? To nie kojarzy się zachęcająco fanom motoryzacji

W tej kategorii „wagowej” warto jednak uważać. Przenośny odkurzacz samochodowy albo zestaw do mycia samochodów są przydatne, ale nie kojarzą się zbyt miło. Co by nie mówić, to jednak większość pasjonatów motoryzacji to faceci, a sprzątanie, czyszczenie i ogólnie pielęgnację samochodu zostawiają specjalistom. Stąd może warto pomyśleć o wynajęciu odpowiedniego zawodowca, który wykona całą kosmetykę samochodową od A do Z, wewnątrz i na zewnątrz. Widok lśniącego, nawoskowanego i wymuskanego auta może być dla pasjonata motoryzacji naprawdę przyjemnym widokiem.

A może tak chwila zapomnienia?

Jednak zestaw do czyszczenia – jeśli będzie przyzwoity – ma potencjał. To dobry prezent dla kogoś, kto pierwszy raz został właścicielem pojazdu – syna lub nastolatka. Dodatkowo wspólne czyszczenie samochodu, pozwala spędzić wspólnie czas z rodziną.

Jeszcze inną opcją jest, hm, bardziej kreatywne podejście do czyszczenia samochodu. W przypadku płci pięknej wystarczy obejrzeć „O czym marzą faceci” (2001). Wprawdzie film Haralda Zwarta nie odpowiada na tytułowe pytanie, ale co z tego? Ciekawsza jest lekcja czyszczenia samochodu w wykonaniu Jewel, czyli Liv Tyler. Do odważnych świat należy!

Karty podarunkowe, czyli niemal top prezentów dla fanów motoryzacji

Karty podarunkowe mają potencjał, są łatwe do zdobycia oraz oferują szerokie pole manewru. Mężczyźni to pragmatycy, których zazwyczaj nie interesują tosty z awokado i koktajle z selera. Karta podarunkowa do stacji paliw jest prosta, przydatna i na pewno zostanie wykorzystana. No i nie można zapominać o jednym, facet może zapłacić za nią sam, nawet o tym nie wiedząc. Sytuacja win-win.

Jeszcze innym rodzajem karty może być jakaś to specjalistycznego sklepu. Nie trzeba znać się na tym czego potrzebuje pasjonat motoryzacji, on sam wie najlepiej. Dodatkowo jeśli ktoś nie wie, co chciałby dostać, jest to jakaś opcja.

Prawdziwe prezenty dla fanów motoryzacji – bo „najlepsze prezenty ukryte są w sercach”

Jeden uśmiech znaczy więcej niż 100 słów! Dobrze, żeby tak było w przypadku prezentów dla fanów motoryzacji. Topowe podarunki oferują coś więcej niż tylko przedmiot. Zestaw Lego z odpowiednim modelem samochodu – tym lepszym jak Bugatti, Porsche czy inne klasowe marki – to nie tylko porządne lub nawet świetne prezenty. Składanie takiego auta zajmuje sporo godzin i można to robić z synem. Jeszcze inną opcją prezentów dla fanów motoryzacji jest dzień wyścigowy lub kateringowy. Mają one duży potencjał, bo znów pozwalają spędzić czas z kimś bliskim lub rodziną. Mawia się, że najlepsze wspomnienia są bezcenne, więc przejażdżka Lamborghini Gallardo, KTM X-BOW, Ferrari F430, Subaru Imprezą WRX, Fordem Mustangiem, Nissanem GTR, Ferrari Italią (458), Porsche 911 Carrerą pozwolą poczuć się jak prawdziwy rajdowiec. To na pewno będzie niezapominane doświadczeniem. Aha i można podarować taki dzień jako kartę podarunkową lub voucher. Szerokości!