Praktyczne gadżety do auta do długich podróży

Samochód osobowy jest czymś, bez czego wiele ludzi nie wyobraża sobie życia. Obecnie nie jest to jedynie środek transportu i narzędzie pracy, ale także centrum rozrywki. Czas spędzany w samochodach jest coraz dłuższy. Zwiększają się także oczekiwania wobec pojazdów, samochód ma być wygodny oraz dostosowany do indywidualnych potrzeb i upodobań. W tym celu stosuje się praktyczne gadżety do auta, które mają umilić czas. Które z nich sprawdzają się najlepiej? 

Przydatne gadżety samochodowe 

Podczas dalekiej trasy często korzysta się z telefonu komórkowego. Może on pełnić funkcję nawigacji lub przy użyciu zestawu głośnomówiącego można prowadzić rozmowy. Pasażerowie często umilają sobie podróż multimediami dostępnymi w telefonie. Smartphone jest bardzo przydatnym urządzeniem, ma jednak jedną wadę. A mianowicie, przy intensywnym wykorzystywaniu baterie szybko się wyczerpują. Rozwiązaniem na ten problem jest akcesorium samochodowe, jakim jest ładowarka do gniazdka zapalniczki. Niektóre samochody są wyposażone w gniazdo USB, wtedy wystarczy sam kabel. 

Wśród innych przydatnych gadżetów do auta można wymienić uchwyty do telefonu oraz zestawy głośnomówiące. Według przepisów prawa, podczas jazdy samochodem, kierowca nie może trzymać telefonu w ręce ani wykonywać rozmów telefonicznych. Uchwyt oraz zestaw głośnomówiący rozwiążą ten problem. 

Akcesoria do słuchania muzyki w aucie 

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez włączonego radia. Urządzenie to jest normą w każdym samochodzie. Ale nie wszyscy wiedzą, że radio samochodowe może być także wykorzystywane w domowych warunkach. Potrzebny do tego jest zasilacz do radia samochodowego, np. https://www.taniomania.pl/t/zasilacz-do-radia-samochodowego, dzięki któremu można podłączyć radio do napięcia 230V jakie występuje w gospodarstwach domowych. Będąc przy radiach samochodowych, warto także wspomnieć o głośnikach i tubach do samochodu https://www.taniomania.pl/t/tuby-samochodowe. Dzięki nim, dźwięk odtwarzany jest w lepszej jakości co docenią zwłaszcza koneserzy dobrej muzyki. 

Innym fajnym gadżetem do samochodu jest transmiter FM, którego zadaniem jest przesyłanie muzyki za pośrednictwem Bluetooth’a lub portu USB. Po podłączeniu telefonu można w prosty sposób sterować dźwiękiem przy pomocy pilota lub smartfonu. Niektóre transmitery umożliwiają także odtwarzanie muzyki z pendrive’ów oraz kart pamięci. Dzięki transmiterowi FM można w każdej chwili słuchać ulubionej muzyki. 

Podstawowym sposobem na podłączenie telefonu dla radio samochodowego jest kabel AUX. Jego zaletą jest niski koszt oraz prosty montaż. Aby móc go podłączyć, radio musi posiadać wyjście jack 3,5 mm. Przy tym rozwiązaniu, muzyką steruje się przy pomocy smartfonu, co może być uciążliwe dla kierowcy. Lepiej, żeby muzyką zajął się pasażer. Bardziej nowoczesne modele bezprzewodowe są wyposażone w odbiornik Bluetooth, dzięki czemu działają bez kabla, służąc w razie potrzeby jako pilot.  

Praktyczne gadżety do auta idealne na prezent 

Osoby spędzające wiele czasu za kierownicą na pewno docenią pewne akcesoria. Gadżetem, który idealnie nadaje się na prezent jest np. mata masująca do samochodu. Wielogodzinna jazda nie jest przyjemna, ale masaż przy pomocy maty pomoże zwiększyć komfort jazdy. Maty masujące nakłada się na siedzenia. Nawet najprostsze modele pomagają kierowcy się odprężyć i cieszyć jazdą. Oprócz samochodu, można je także stosować w domu lub pracy w przypadku osób spędzających wiele czasu w siedzącej pozycji. 

Innym fajnym gadżetem do samochodu jest wyświetlacz prędkości Head-Up-Display. Dzięki niemu można na bieżąco kontrolować prędkość bez konieczności odrywania wzroku z przedniej szyby. Kierowca może maksymalnie skupić się na jeździe, jednocześnie kontrolując swoją prędkość.