Małe auto z automatem – prosta komunikacja

Niewielkie auta z automatyczną skrzynią biegów to coraz częstszy widok w Polskich miastach. Jest to rozwiązanie wygodne, które znacznie redukuje stres związany z poruszaniem się pod zakorkowanych drogach. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na auto z automatem.

Małe auto z automatem – duży komfort jazdy

Osoby zastanawiające się czy warto postawić na auto z automatem powinny pomyśleć o koszmarnych chwilach spędzanych w zakorkowanych miastach. W przypadku manualnej skrzyni biegów takie sytuacje wymagają ich zmianę co kilka metrów. Jest to bardzo irytujące i powoduje jeszcze większą złość i stres, które są związane z poruszaniem w żółwim tempie. W przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów wystarczy obsługa hamulca, bez konieczności ciągłego wciskania sprzęgła, która niejednokrotnie kończy się bólem w lewej nodze. Niewielki samochód w automatem sprawdza się w miejskich korkach, jak również na zatłoczonych parkingach. Auto niewielkich gabarytów jest znacznie łatwiejsze do zaparkowania, co jest szczególnie ważne w dużych miastach przepełnionych różnego rodzaju pojazdami.

Auto z automatem – płynność i wygoda

Jazda samochodami wyposażonymi w automatyczną skrzynię biegów jest znacznie płynniejsza niż w przypadku klasycznych aut. Nawet najsprawniejszy kierowca nie zmieni biegów tak szybko jak zrobi to za nas automat. Oznacza to brak szarpania w czasie rozpędzania oraz hamowania. Wystarczy kontrola prędkości i umiejętność oceniania odległości, bez konieczności ciągłego zmieniania biegów. W automacie moment ich zmieniania jest niezauważalnych dla kierującego pojazdem oraz jego pasażerów. Taka skrzynia to idealne rozwiązanie dla niewielkich samochodów oraz hybryd. Małe auto z automatem ułatwia ruszanie pod górkę, ponieważ po puszczeniu hamulca zaczyna toczyć się do przodu. Dzięki temu wiele osób unika irytującej synchronizacji sprzęgła i gazu z hamulcem ręcznym.

Nowoczesne automaty

Najnowocześniejsze skrzynie automatyczne zapewniają spalanie i osiągi porównywalne do manualnych. Fakt ten obala mit na temat zwiększonych kosztów eksploatacji automatów. Moment obrotowy w tego typu konstrukcjach jest niezwykle wysoki i są przy odpowiednim serwisowaniu są one niezwykle wytrzymałe. W dzisiejszych czasach można nabyć skrzynie automatyczne pięcio, sześcio, a nawet dzięwieciobiegowe. Takie rozwiązania pozwalają na łatwe osiąganie odpowiednich prędkości oraz owocują znacznie mniejszym zużyciem paliwa. Nowe skrzynie dają też możliwość trybu jazdy, takich jak: sportowy, ekonomiczny oraz zimowy.