Ile kosztuje leasing samochodu używanego?

Decydując się na wymianę auta, poza znalezieniem modelu, który spełni wszystkie oczekiwania, należy również rozważyć różne sposoby jego finansowania. Najczęstszym wyborem wielu przedsiębiorców jest ponoszenie comiesięcznej opłaty wpisanej w koszty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze auta, warto przeliczyć, ile kosztuje leasing samochodu używanego i porównać go z podobną adekwatną ofertą dotyczącą nowych pojazdów. Aut używanych nie należy się bać, wszystkie oferowane przez firmy leasingowe samochody są dokładnie sprawdzane i serwisowane przed włączeniem ich do oferty. Dzięki temu mogą okazać się atrakcyjną formą nabycia nowego przedstawiciela firmowej floty.

Kiedy zdecydować się na leasing używanego samochodu?

Analizując różne oferty leasingowe, większość przedsiębiorców próbuje znaleźć złoty środek między wysokością kosztów a jakością otrzymanego produktu. Oczywiste jest, że każdy chciałby wybrać model o najwyższym standardzie i jak najmniejszym wieku, jednak racjonalne podejście powinno zmusić do określenia priorytetów. Decydując się na leasing samochodu używanego, należy określić jakie cechy musi posiadać wybrany pojazd, a z których można zrezygnować, zmniejszając miesięczny wydatek. W przypadku aut używanych zaletą okaże się lepsze wyposażenie względem nowego modelu w tej samej cenie, lub niższy koszt samochodów o podobnych cechach.

Co wpływa na koszt leasingu?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, co wpływa na to, ile kosztuje leasing samochodu używanego? Wszystko zależy od klasy auta, czy będzie to pojazd miejski, kompaktowy, a może limuzyna premium. Inną ratę należy zapłacić za samochód osobowy, a inną za auto dostawcze. Kolejne cechy, które determinują cenę, jest oczywiście wiek pojazdu i jego przebieg. Im młodsze i mniej zużyte auto, tym koszt będzie wyższy. W tym miejscu należy zaznaczyć, że auta dostępne w leasing zawsze są w pełni sprawne, a w przypadku zużytych elementów, wiek widoczny będzie przez utratę świeżości, lub pojawiające się drobne ryski i przetarcia, które nie wpływają na codzienne użytkowanie. Na końcową wysokość kwoty leasingu wpływ ma również poziom wyposażenia danego egzemplarza. Dwa samochody tego samego modelu, o podobnym wieku mogą diametralnie różnić się ceną, zależnie od ilości oferowanych przez nie funkcji. Każda dodatkowa możliwość, jaką daje samochód, znacząco podnosi jego wartość, ale jednocześnie zwiększa jego funkcjonalność, lub wygodę korzystania między innymi poprzez zastosowanie dodatkowych systemów bezpieczeństwa.