Car detailing – czym jest i jak zrobić go samodzielnie?

Zadbany samochód jest dla wielu mężczyzn powodem do dumy. Jednak auto, z którego korzysta się regularnie, prędzej czy później ulegnie zabrudzeniom. Efekt jest dość oczywisty, tak wnętrze samochodu, jak i jego karoseria, tracą swoje walory wizualne. Tutaj z pomocą przychodzi car detailing, który można wykonać samodzielnie. Czym on dokładnie jest? Dlaczego warto wykonać go samodzielnie? Nie czekaj i samodzielnie przywróć samodzielnie blask swojemu samochodowi! Teraz to możliwe!

Car detailing, czyli o co chodzi?

Car detailing można spotkać również pod nazwą auto detailing i jest to nic innego jak kompleksowe czyszczenie samochodu, które obejmuje również jego konserwację i renowację. Jednak, aby uzyskać pożądany efekt, nie wystarczy umyć auto na jednej z popularnych myjni bezdotykowych. Do dobrego i skutecznego car detailing’u wykorzystuje się odpowiednie środki chemiczne, których użycie przywraca blask kilkuletniemu samochodowi. Na chemię przeznaczoną do takiej usługi składają się między innymi:

– szampony samochodowe,
– woski samochodowe,
– środki do pielęgnacji plastików wewnętrznych,
– preparat do glinkowania samochodu,
– środki służące do mycia szyb samochodowych.

Co najważniejsze auto detailing, jest czymś dużo bardziej skomplikowanym niż zwykłe mycie samochodu. Świadczy o tym chociażby preparat do procesu glinkowania, który ma służyć jeszcze lepszemu wyczyszczeniu karoserii, niż zwykłe mycie szamponem samochodowym.

Car detailing zajmuje nawet kilka dni, ponieważ sam proces odbywa się etapami, krok po kroku, przy zachowaniu bardzo dużej precyzji. Oprócz samego „mycia” we wnątrz i na zewnątrz, podczas całego procesu usuwa się różne drobne defekty, takie jaki, np.: małe ryski na lakierze, jego przebarwienia. Na koniec odbywa się woskowanie, które jeszcze bardziej ma podkreślić wygląd całego auto.

Samodzielny car detailing

Wszystko to wydaje się na tyle czasochłonne i skomplikowane, że oczywistą sprawą jest oddanie samochodu do specjalnej firmy, która zajmuje się car detailing’iem. Na szczęście z podjęciem takiej decyzji nie musimy się spieszyć! Obecnie w sprzedaży dostępnych jest mnóstwo profesjonalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji, taki jak: szampony samochodowe oraz woski samochodowe, którym użycie nie jest skomplikowane, a jeśli będziemy stosowali się do instrukcji zawartej na ich opakowaniach, możemy być niemal pewni, że efekt będzie równie dobry, jak podczas wykonywania usługi w profesjonalnej firmie. Co ważne poniesiemy tylko koszty chemii samochodowej, bez kosztów usługi, która zamierzamy przecież wykonać sami.

Auto detailing – dlaczego warto skorzystać?

Car detailing, zgodnie z opisem wydaje się bardzo żmudną i precyzyjną pracą. Dokładnie tak jest w istocie, jednak korzyści jakie za tym przemawiają są naprawdę duże:

– zabezpieczenie elementów zewnętrznych i wewnętrznych samochodu,
– wyższa przyjemność z użytkowania samochodu,
– podniesienie odporności lakieru na jego uszkodzenia,
– podniesie wartości pojazdu, jeśli zdecydujemy się na jego sprzedaż.

Satysfakcja kierowcy, który samodzielnie „dopieścił wizualnie” swoje auto, jest czymś, co ciężko opisać słowami. Bez względu jednak na to, czy nasze auto jest stosunkowo nowe, czy ma już swoje lata, regularny car detailing, jest czymś, co na nowo przywróci mu fabrycznego blasku. Tak kompleksowe, czyszczenie auto, najczęściej jest robione z myślą o jego sprzedaży, nie warto jednak czekać do tego momentu, ponieważ im szybciej zadbamy o nasz samochód, tym dłużej będzie on nam służył.